Alo Klima

ALO KLİMA HABERCİ

Daıkın Altherma Isı Pompası.

 

DAIKIN altherma ısı pompası.

İKLİM KONFORU Tüm Mevsimlerde Isıtma Klima Merkezi Sistemler Soğutma.
Daikin Altherma, YÜKSEK VERİMLİ ÇÖZÜMLER
 
İLK BAKIŞTA DAIKIN ALTHERMA
Daikin Altherma, hava kaynaklı ısı pompası teknolojisine dayalı bir genel konut ısıtma ve sıcak kullanım suyu sistemidir. Fosil yakıtlı kazanlara soğutma seçeneğiyle esnek ve düşük bir maliyetli bir alternatiftir. Eşsiz enerji verimi sayesinde Altherma, enerji tüketiminin ve CO2 emisyonlarının azaltılmasında ideal bir çözümdür.
ENERJİ MALİYETLERİ YÜKSELİRKEN
Isınma maliyeti her geçen gün insanların dikkatini daha fazla çekmektedir. Standart ve yoğuşmalı kombi ve kazanlar fosil yakıtları kullanır, bu da onları ucuz ve çevresel açıdan sürdürülebilir bir seçenek olmaktan çıkarmaktadır. Kimse parasını boşa harcamak istemez. Daikin Altherma hava kaynaklı ısı pompası sistemi, ürettiği ısının dörtte üçünün ücretsiz oluşu ve çok düşük bakım maliyeti ile mükemmel bir çözümdür.
 İHTİYAÇ BULUŞLARIN TEMELİDİR
Günümüzde inşaat teknolojisi çok büyük ilerlemeler kaydetmiştir. Yalıtım teknikleri inanılmaz derecede gelişmiştir. Yeni veya yenilenmiş konutlarda en son ısı pompası teknolojisi olan Daikin Altherma ile tasarruf sağlayabilirsiniz.
 DAHA YAKINDAN BAKARSAK
Avrupa genelinde kullanıcıların bu yeni ısıtma teknolojisine her geçen gün daha çok ilgi göstermeleri sürpriz değildir. Yaklaşık on yıl içerisinde İtalya'dan Norveç'e kadar Avrupa'da uygun şekilde yalıtılmış tüm konutlar ısı pompası ile ısıtılacaktır. Milyonlarca ısı pompası halihazırda kurulu vaziyettedir. Öyleyse… NEDEN HALA BEKLİYORSUNUZ?
ISI POMPASI TEKNOLOJİSİ HIZLA GELİŞMEKTEDİR
 Dış havadaki doğal ısıyı alıp, evinize sunan Daikin Altherma bunun en güzel örneğidir. Daikin Altherma ısı pompası, ısınma ihtiyaçlarınızı karşılamanın yanı sıra sıcak kullanım suyu ihtiyacınızı da karşılar. Daikin Altherma, opsiyonel bir seçenek olarak sıcak yaz günlerinde soğutma imkanı da sunar. Yılın her mevsimi kullanılabilecek hepsi bir arada bir ısıtma, soğutma ve sıcak kullanım suyu çözümüdür.
DAIKIN ALTHERMA, KONUTLARDA KULLANIM İÇİN EN YÜKSEK ENERJİ VERİMLİ ÇÖZÜMLER
Daikin Altherma'nın avantajları
 Temel özellikleriyle ısı pompası
 Daikin Altherma'nın klasik bir ısıtma sistemiyle karşılaştırılması
Her uygulama için tek bir Daikin Altherma sistemi.
EKSTRA KONFOR
Güneş enerjisiyle sıcak kullanım suyu
Isı Pompası konvektörü
Düşük maliyet, düşük enerji tüketimi
Daha düşük CO2 emisyonu
 Tam konfor
EKONOMİK DAIKIN ALTHERMA
 Günümüzde müşteriler ısınma maliyetini artık her zamankinden daha fazla önemsiyor. Yalnızca fuel oil ve doğal gaz fiyatları artmıyor, aynı zamanda her geçen gün sınırlı fosil yakıtı kaynakları tükeniyor ve CO2 emisyonu problemleri ortaya çıkıyor. Bu nedenle, enerji verimliliği sağlayan ısıtma çözümleri daha fazla tercih edilmeye başlandı. Aşağıdaki grafiklerde Daikin Altherma ısı pompasının enerji tüketimine pozitif etkisi gösterilmiş ve gaz ve fuel oil kullanan ısıtma sistemleriyle karşılaştırma yapılmıştır.
%67 İLA %75 BEDAVA ISINMA
Bir ısı pompası, fosil yakıtları ile çalışan klasik bir ısıtma sistemine göre daha verimli çalışır ve daha fazla enerji tasarrufu sağlar. Daikin Altherma kullandığı her 1 kW'lık elektrik başına en az 3 kW'lık ısı üretir. Bu gerçekten iyi bir yatırımdır.
INVERTER PRENSİBİ SAYESİNDE SÜPER PERFORMANS
 Daikin Altherma ısı pompasının performans katsayısı (COP) büyük ölçüde Daikin inverter prensibine dayanır. Entegre bir frekans konvertörü, kompresörün dönüş hızını ısı ihtiyacına uygun olarak ayarlar. Bu nedenle sistem, nadiren tam kapasitede çalışır ve yalnızca gerçekten ihtiyaç duyduğunuz enerji için para ödersiniz.
PEE (BİRİNCİL ENERJİ VERİMLİLİĞİ)
Elektrik üretim verimliliği ve elektrik dağıtımı da dikkate alan, üretilen kullanılabilir enerji ile tüketilen birincil enerji arasındaki ilişkidir.
MONTAJ MALİYETİ ÇOK DÜŞÜKTÜR
Daikin Altherma ısıyı havadan alır. Hem dış ünite hem de iç ünite kompakt bir tasarıma sahiptir. Dış ünite, çatı da dahil olmak üzere binanın dışında herhangi bir yere kolayca yerleştirilebilir. Duman ve ateş olmadan çalışan Daikin Altherma ünitesinin takıldığı oda için herhangi bir bacaya veya sabit havalandırmaya gerek yoktur.
ECO ETİKETİ
Son on yıl içerisinde "Çiçek", Avrupa genelinde enerji verimli ürünler için bir simge haline gelmiştir ve tüketicilere basit ve kesin bir bilgi vermektedir. "Çiçek" simgesi taşıyan tüm ürünler, katı ekolojik ve performans kriterlerine uygunluğu açısından bağımsız kuruluşlar tarafından kontrol edilmiştir. Şu anda yirmi altı farklı ürün grubu mevcuttur ve halihazırda birkaç yüz ürüne 250'den fazla lisans verilmiştir. Isı pompaları yakın bir tarihte ürün grubu olarak eklenmiştir ve Daikin da Daikin Altherma hava kaynaklı ısı pompası ürünü için Eco etiketi alan ilk şirket olmuştur. AB, Eco etiketini bu etiketi taşımayan ısı pompasılarına kıyasla çok daha yüksek bir enerji verimliliğine sahip olduğu kanıtlanan bir ısı pompasi'a vermiştir. Daikin Altherma, AB Eco etiketi kazanırken şu kategorilerde değerlendirilmiştir: ısıtma ve soğutma verimliliği, soğutucu akışkan küresel ısınma potansiyeli (GWP), gürültü, RoHS maddesi bulunmaması, eğitim, dokümantasyon, yedek parça bulunurluğu ve satış noktalarına ilişkin ayrıntılı bilgiler.
DAHA DÜŞÜK CO2 EMİSYONU
 Daikin Altherma doğrudan CO2 emisyonu üretmez, bu nedenle bu sistemi kullanarak daha iyi bir çevreye katkıda bulunursunuz. Isı pompasi elektrikle çalışır, yenilenebilir elektrik olmadığında bile CO2 emisyonu, fosil yakıtları kullanan kazanlara kıyasla çok daha düşüktür.
YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAĞI: HAVA
 Avrupa RES direktifi* havayı yenilenebilir bir enerji kaynağı olarak kabul etmektedir. Bu direktifin hedeflerinden bir tanesi 2020 yılına kadar toplam enerji üretim ihtiyacının %20'sinin yenilenebilir bir enerji kaynağından sağlanmasıdır. Bu amaçla, ev sahiplerine halihazırda sunulmuş birkaç ısı pompası teşviki mevcuttur.
ISI POMPALARI NASIL ÇALIŞIR?
 Bazı ısı pompaları atmosferdeki, sudaki (akarsular, göller,...) veya topraktaki termal enerjiyi kullanır. Daikin Altherma sisteminde ise enerji diğer alternatiflere göre daha ucuz ve ulaşımı daha kolay olan dış havadan sağlanır. Isı pompaları, ısı enerjisi sağlamak için bir miktar elektrik enerjisine ihtiyaç duyarlar: Daikin Altherma evinize 3 ila 4 kilowatt ısı vermek için sadece 1 kilowatt elektriğe ihtiyaç duyar. Bir başka ifade ile Daikin Altherma tarafından üretilen ısının % 67 ila 75'i havadan gelir ve bedavadır.
BUNU BİLİYOR MUYDUNUZ...
Evinizde büyük ihtimalle 1 veya 2 adet ısı pompasi mevcuttur? Buzdolabınız ve dondurucunuz (ve belki de klimanız) ısı pompasi teknolojisini kullanır. Isıtma için kullanılan bir ısı pompasi ile bir buzdolabını karşılaştıralım. Buzdolabının içini soğuk dış ortam havası olarak düşünün ve buzdolabının arkasındaki radyatör (çalışırken ısınır) ise evinizin içindeki ısıtma sistemidir.
Isı pompaları NASIL ÇALIŞIYOR?
Tüm bu avantajlarına rağmen ısı pompaları birçok kişi için gizemini korumaktadır. Soğuk bir kaynaktan soğuk bir iç ortama "ısı" transferi kavramı ilk bakışta herkese mantıklı gelmeyebilir. Ancak, ısı pompalarının bir sihir yoktur. Bir ısı pompasi için sadece dış ortam havası, iki ısı eşanjörü (bir tanesi ısıyı absorbe etmek, diğeri ısıyı mekana aktarmak için) ve sistemin çalışmasını sağlamak için göreceli olarak düşük miktarda elektrik enerjisi gereklidir. Isı pompasi enerjiyi çevreden sağlamaktadır. Daikin Altherma sisteminde kaynak dışarıdaki havadır. Isı pompasi enerjiyi belirli bir sıcaklıkta alır, bu sıcaklığı yükseltir ve ardından bir akışkana aktarır. Daikin Altherma sisteminde bu akışkan düşük sıcaklıklı radyatörler, yerden ısıtma sistemi veya fancoil üniteleri içerisinde dolaşan sudur. Bu iki akış akışkan arasında bir soğutucu akışkan yardımıyla hareket eder.
Tarih:22/10/2015 (08:21)

Diğer Duyurular

Alo Klima Bakım Kampanyası
Tasarım:FreelyDesign